Programista Java

Programista Java

Programista Java jest odpowiedzialny za programowanie i rozwój aplikacji i oprogramowania z wykorzystaniem popularnego języka programowania, Java.

Programista Java jest wyspecjalizowanym typem programisty, który może współpracować z web developerami i inżynierami oprogramowania w celu zintegrowania języka Java z aplikacjami biznesowymi, oprogramowaniem i stronami internetowymi. Są oni zaangażowani w cały cykl życia produktu i muszą być w stanie zidentyfikować i przeanalizować wszelkie problemy i nieprawidłowości oraz być w stanie zaproponować skuteczne rozwiązanie. Inne obowiązki mogą obejmować zestawianie i dokumentowanie wymagań użytkowników, analizowanie danych i testowanie zapewnienia jakości.

Ponieważ język Java jest tak szeroko stosowany, szczególnie przez duże organizacje, obowiązki programistów oraz ich role w projekcie są bardzo zróżnicowane. Mogą zajmować się pracą nad jedną konkretną aplikacją lub pracować nad kilkoma projektami jednocześnie.

Znając język Java można pracować na stanowisku Java Developera, Backend Developera, ale także być testerem automatycznym czy też inżynierem DevOps.

Do obowiązków Java Developera należą m.in.:

  • projektowanie, wdrażanie i utrzymywanie aplikacji opartych na języku Java
  • uczestnictwo w działaniach z zakresu oprogramowania i rozwoju architektury
  • przeprowadzanie analizy oprogramowania, programowanie, testowanie i debugowanie
  • identyfikacja problemów związanych z produkcją i zastosowaniami nieprodukcyjnymi
  • tworzenie, testowanie, wdrażanie i utrzymywanie oprogramowania aplikacyjnego
  • rekomendowanie zmian w celu usprawnienia ustalonych procesów aplikacji java
  • opracowanie projektów technicznych służących rozwojowi aplikacji

Powiązane artykuły: