Javascript

Javascript

JavaScript jest językiem skryptowym używanym do tworzenia i kontrolowania dynamicznej zawartości strony internetowej, tj. wszystkiego, co porusza się, odświeża lub w inny sposób zmienia na ekranie bez konieczności ręcznego przeładowania strony internetowej.

Za jego pomocą można więc dodać m.in.:

  • animowane grafiki
  • pokazy slajdów
  • automatyczne propozycje tekstu
  • formularze interaktywne

Jeszcze lepszym sposobem na zrozumienie tego, co robi JavaScript, jest myślenie o pewnych funkcjach internetowych, z których korzystasz na co dzień i które prawdopodobnie są uważane za oczywiste, jak wtedy, gdy Twoja oś czasu na Facebooku automatycznie aktualizuje się na Twoim ekranie lub Google sugeruje wyszukiwanie terminów na podstawie kilku liter, które zacząłeś pisać. W obu przypadkach jest to zasługa JavaScript.

JavaScript to jeden z najpopularniejszych języków programowania na świecie. Jest on używany przede wszystkim przez Frontend Developerów, którzy posiadając także znajomość HTML oraz CSS są w stanie samodzielnie tworzyć interaktywne strony internetowe. Wszystkie te umiejętności nabędziesz na kursie Frontend Podstawy w szkole programowania IT-Academy. Zapraszamy!

Powiązane artykuły: